CARGO rozpoczęło swoją działalność 1 czerwca 1992 roku
jako ośrodek szkolenia kierowców w Jaworznie. Z każdym rokiem nasza oferta stawała się coraz bogatsza, dołączaliśmy do niej nowe kursy dla kierowców, kursy komputerowe i językowe, a także szkolenia zawodowe.

2004 rok był dla nas przełomowy. Otrzymaliśmy Certyfikat Ośrodka Doskonalenia Kadr w Mysłowicach i wprowadziliśmy do oferty kursy dla kierowców wózków jezdniowych z napędem silnikowym.

Wraz z uzyskaniem Atestu Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach zakres naszych usług poszerzyliśmy o organizację kursów dla spawaczy.

Stały rozwój naszych usług skutkował uzyskaniem wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych w Wojewódzkim Urzędzie Pracy, Akredytacji Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Certyfikatu ISO.

Przez cały czas inwestujemy w nasze zaplecze szkoleniowe. W 2009 roku zakupiliśmy pierwszy w Polsce mobilny symulator jazdy w warunkach specjalnych samochodem ciężarowym i autobusem. W 2010 roku posiadaliśmy już 3 takie symulatory, a w 2012 roku dołączył do nich symulator mobilny o 6 stopniach swodobody. Zostaliśmy w ten sposób jedynym ośrodkiem szkoleniowym w Europie, który posiada 4 mobilne symulatory (w 2013 roku). Symulatory wykorzystywane są podczas kwalifikacji wstępnej kierowców, szkoleń z jazdy defensywnej i eco-drvingu. Przy pomocy symulatorów szkolimy ponad 25% kierowców zawodowych wchodzących na rynek w Polsce.

Rozpoczęliśmy realizację własnych projektów, które były finansowane lub współfinansowane z unijnych funduszy strukturalnych. Poza własnymi projektami zaoferowaliśmy także podwykonawstwo wybranych elementów czy też doradztwo projektowe.

Przygotowaliśmy kompleksową ofertę dla Ośrodków Szkolenia Kierowców i nawiązaliśmy współpracę z ok. 300 spośród nich, w tym z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.

Rozpoczęliśmy świadczenie usług medycznych i psychologicznych w zakresie przeprowadzania badań kandydatów na kierowców, a także operatorów maszyn budowlanych.

Nowa siedziba CARGO - ul. Darwina 17, Jaworzno2009 rok to czas zmiany pierwszej siedziby, która od tego roku znajdowała się przy ul. Krakowskiej. Ciągły rozwój firmy sprawił, że w 2013 roku dokonaliśmy kolejnej zmiany. W 2013 roku przeprowadziliśmy się do nowej siedziby posiadającej nowocze i w pełni wyposażone sale szkoleniowe.

Rozwój naszej firmy to nie tylko wprowadzanie nowych szkoleń, unowocześnianie bazy szkoleniowej, ale również zwiększenie zasięgu działania. Aktualnie prowadzimy szkolenia oraz projekty unijne na terenie całej Polski. Posiadamy prężnie działające oddziały w Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Rzeszowie, Wrocławiu.

Pisząc o naszej historii nie możemy zapomnieć o naszej spółce-córce: Sympro.pl, która specjalizuje się w zakresie organizacji imprez o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, pikników bezpieczeństwa pracy oraz imprez motoryzacyjnych. Sympro Events dysponuje m.in. symulatorami zderzeń, symulatorami dachowania samochodu osobowego, a w planach jest symulator dachowania samochodu ciężarowego.

W grudniu 2014 roku Centrum Edukacji Zawodowej CARGO Sp. z o.o. przekształciła się w Grupę CARGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa i tym samym rozpoczął się nowy etap w historii firmy.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!