coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO
location.svgzOdwiedź nasz
SKLEP

Kategoria B

Baner

Opis

Prawo jazdy kat. B pozwala na prowadzenie pojazdów osobowych i dostawczych o  dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. 

Zanim jednak wyjedziesz na drogę swoim pierwszym samochodem musisz zdać pozytywnie  egzamin, do którego przygotuje Cię nasza wyszkolona kadra instruktorów. Na zajęciach  teoretycznych nauczymy Cię zasad poruszania się po drogach, znajomości znaczenia znaków oraz  elementów bezpiecznej jazdy.  

Zbudowaliśmy bogatą infrastrukturę, abyś mógł swoją teoretyczna wiedzę wykorzystać w  praktyce i być świadomym nawet najbardziej nieprzewidywalnych warunków na drodze.  

W naszym ośrodku stawiamy na naukę przekazywaną w różnej formie - wykładów, szkoleń praktycznych, poprzez symulatory oraz jazdę na torze. 

Szkolenia praktyczne prowadzimy na samochodach egzaminacyjnych identycznych jak w WORD.

W Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy profesjonalni instruktorzy pokażą Ci jak reagować w  sytuacjach: 

- awaryjnego hamowania;

- omijania przeszkód; 

- wyprowadzania pojazdu z poślizgu.

Po zajęciach w naszym ośrodku będziesz czuć się pewnie i bezpiecznie wyjeżdżając na drogę.  

prawo jazdy kat b 1

NOWOŚĆ! Ucz się ONLINE! 

Przygotowaliśmy kurs eksternistyczny, dzięki któremu będziesz mógł sam przygotować się do  zdania egzaminu teoretycznego w WORD. Nasza platforma e-learningowa zawiera wszystkie niezbędne materiały do nauki. Platforma zawiera bazę wiedzy z zakresu prawa jazdy kat. B w formie interaktywnych slajdów. Materiał jest ciekawy i obejmuje rozbudowany program w zakresie teorii prawa o ruchu drogowym. Znajdziesz w nim wszystkie opisy, zagadnienia i komentarze, które przygotują Cię do egzaminu państwowego w WORD, bez konieczności wychodzenia z domu. Platforma szkoleniowa  cieszy się dużym zainteresowaniem naszych kursantów i podopiecznych.

 

Celem kursu jest przygotowanie teoretyczne i praktyczne kierowców do kierowania: 

  • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z  wyjątkiem autobusu i motocykla, 
  • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej  nieprzekraczającej 3,5 t oraz z przyczepy lekkiej, 
  • zespołem pojazdów złożonym z pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej  nieprzekraczającej 3,5 t oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa  całkowita zespołu pojazdów nie przekracza 4250 kg, 
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM. 

Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym teoretycznym i praktycznym, po którym zostaje wydane zaświadczenie o ukończonym kursie. 

 

SZKOLENIE PRAKTYCZNE 

Wiemy jak ważny jest dla Ciebie czas i komfort. Dlatego umożliwiamy rozpoczęcie zajęć praktycznych w dowolnym miejscu w Jaworznie, dostosowując się do kursanta.

 

Zakres szkolenia

Nasz kurs prawa jazdy jest wielopłaszczyznowy i składa się z kilku elementów: 

  • 30 godzin zajęć teoretycznych, podczas których poznasz zasady ruchu i poruszania się po drogach, a także nauczysz się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Po  zajęciach teoretycznych rozpoczniesz realizację 30 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia są ustalane indywidualnie z instruktorem prowadzącym;
  • godzinnego szkolenia z doskonalenia techniki jazdy na płycie poślizgowej. ODTJ  umożliwia początkującemu kierowcy zmierzenie się z sytuacjami ekstremalnymi, które  mogą wystąpić na drodze, a także uczy prawidłowego reagowania podczas sytuacji  awaryjnych. Wszystkie ćwiczenia odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, w  kontrolowanych warunkach;
  • wykłady obejmujące ćwiczenia na symulatorze dachowania, symulatorze zderzeń,  refleksomierzu i z wykorzystaniem alkogogli;
  • wykłady z pierwszej pomocy, które prowadzi praktykujący ratownik z wykorzystaniem  fantomu osoby dorosłej, dziecka i urządzenia AED.

 

Wymagania

Każdy kandydat musi mieć ukończone 17 lat i 9 miesięcy, a od 19 stycznia 2013 roku, przed przystąpieniem  do szkolenia, czyli zapisaniem się na kurs prawa jazdy musi mieć utworzony Profil Kandydata na Kierowcę (PKK).  Dokument ten otrzymuje we właściwym Starostwie lub Urzędzie. Dopiero z uzyskanym PKK kandydat na kierowcę może rozpocząć kurs w Ośrodku Szkolenia Kierowców.