coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO
location.svgzOdwiedź nasz
SKLEP

Kategoria D + D1

Baner

Opis

Myślisz, czy zostać kierowcą autobusu? Praca za kierownicą pięknego autokaru może być fascynująca, szczególnie, że zdobywając odpowiednie kwalifikacje możesz wybierać między transportem turystycznym, miejskim oraz długodystansowym (międzynarodowym). Bycie kierowcą zawodowym, to także odpowiedzialność w zakresie  bezpieczeństwa swoich pasażerów. Jednak zanim usiądziesz po raz pierwszy za kierownicą autobusu, musisz uzyskać odpowiednie uprawnienia. W tym pomogą Ci profesjonalni instruktorzy. Nasza wykwalifikowana kadra od lat szkoli przyszłych zawodowych kierowców, którzy bezpiecznie każdego dnia wyjeżdżają na drogi całej Europy. 

Zbudowaliśmy bogatą infrastrukturę, abyś mógł swoją teoretyczną wiedzę wykorzystać w praktyce i być świadomym nawet najbardziej nieprzewidywalnych warunków na drodze.

 

NOWOŚĆ! Ucz się ONLINE! 

Przygotowaliśmy kurs eksternistyczny, dzięki któremu będziesz mógł sam przygotować się do zdania egzaminu teoretycznego w WORD. Nasza platforma e-learningowa zawiera wszystkie niezbędne materiały do nauki. Ponadto jest na bieżąco aktualizowana o nowe przepisy.

 

Przygotujemy Cię teoretycznie i praktycznie do pracy w charakterze  kierowcy autobusu:

Kategoria D1: 

- Autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą, o długości nieprzekraczającej 8 m;

- Zespołem pojazdów złożonym z pojazdu o którym mowa wyżej oraz z przyczepy lekkiej.

Kategoria D: 

- Autobusem;

- Zespołem pojazdów złożonych z autobusu oraz przyczepy lekkiej.

 

 

Zakres szkolenia

Kurs prawa jazdy kat. D oraz D1, to 20 godzin zajęć teoretycznych, podczas których kursantowi przypomniane zostaną zasady ruchu drogowego, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podkreślona zostanie odpowiedzialność i obowiązki kierowcy wobec przewożonych osób. Po zajęciach teoretycznych kursant rozpoczyna zajęcia praktyczne (kat. D1 30 godzin, kat. D po kat. B: 60 godzin, Kat. D po kat. C: 40 godzin).

Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym teoretycznym i praktycznym, po którym zostaje wydane zaświadczenie o ukończonym kursie.


Wymagania 

Przede wszystkim musisz posiadać prawo jazdy kat. B oraz spełniać kryterium wieku, czyli mieć ukończone 21 lat. Pamiętaj, że na kurs możesz zapisać się już 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku. Musisz mieć świadomość, że samo prawo jazdy kat. D nie wystarczy do wykonywania zawodu kierowcy autobusu. W 2006 roku, ustawodawca wprowadził zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Według nich każdy kierowca, który uzyskał prawo jazdy kat. D, po 2008 roku, jest zobligowany do odbycia kursu kwalifikacji wstępnej. 

Kategoria D: 

  • Uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B lub C;
  • Ukończone 24 lat lub 21 lat w przypadku posiadania kwalifikacji wstępnej.

Kategoria D1:

  • Uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B;
  • Ukończone 21 lat.

 

Każdy kandydat na kierowcę od 19 stycznia 2013 roku, przed przystąpieniem  do szkolenia, czyli zapisaniem się na kurs prawa jazdy musi mieć utworzony Profil Kandydata na Kierowcę (PKK).  Dokument ten, otrzymuje we właściwym Starostwie lub Urzędzie Miejskim. Wraz z uzyskanym PKK  kandydat na kierowcę może rozpocząć kurs w Ośrodku Szkolenia Kierowców.