coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO
location.svgzOdwiedź nasz
SKLEP

Kategoria C

Baner

Opis

Branża transportowa to jedna z najszybciej rozwijających dziedzin na rynku, co za tym idzie, z roku na rok zapotrzebowanie na kierowców zawodowych jest coraz większe. Jeśli lubisz jeździć samochodem, a swoją karierę zawodową wiążesz z transportem, prawo jazdy kat. C jest  dla Ciebie atrakcyjnym wyborem. Już teraz zdobądź nowe uprawnienia i podnieś swoje  kompetencje zawodowe. Dzięki nim będziesz mógł ubiegać się o atrakcyjną i dobrze płatną pracę nie tylko w Polsce, ale w całej Europie.  

Aby zostać kierowcą zawodowym musisz najpierw rozpocząć kurs, a następnie z pozytywnym  wynikiem zdać egzamin państwowy. W naszym ośrodku będą szkolić Cię najlepsi instruktorzy i wykładowcy w dziedzinie transportu drogowego.  

Jakim samochodem możesz jeździć z uprawnieniami kat. C?

O masie całkowitej przekraczającej  3,5 tony, jednak z wyjątkiem autobusów. Prawo jazdy uprawnia Cię również do ciągnięcia przyczepy lekkiej. Natomiast jeśli planujesz poruszać się z przyczepą, której masa przekracza 750 kg potrzebujesz kolejnego uprawnienia C+E. 

W naszym ośrodku stawiamy na naukę przekazywaną w różnej formie - wykładów, szkoleń praktycznych, poprzez symulatory oraz jazdę na torze. 

Szkolenia praktyczne prowadzimy samochodem ciężarowym Man TGL na naszym  pełnowymiarowym placu manewrowym oraz w warunkach drogowych. 

W Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy nasi instruktorzy pokażą Ci jak reagować w  sytuacjach: 

- awaryjnego hamowania; 

- omijania przeszkód;

- wyprowadzania pojazdu z poślizgu.

NOWOŚĆ! Ucz się ONLINE!

Przygotowaliśmy kurs eksternistyczny, dzięki któremu będziesz mógł sam przygotować się do  zdania egzaminu teoretycznego w WORD. Nasza platforma e-learningowa zawiera wszystkie  niezbędne materiały do samodzielnej nauki. Platforma zawiera moduły tematyczne z ciekawymi slajdami, po których odbywają się egzaminy sprawdzające Twoją wiedzę tematyczną. Po zaliczeniu egzaminu otrzymujesz dostęp do kolejnego modułu. Wszystkie są rozbudowane i na bieżąco aktualizowane przez naszych ekspertów. Możesz uczyć się nie wychodząc z domu.

 

Zakres szkolenia 

Kurs prawa jazdy kat. C obejmuje 20 godzin teoretycznych, podczas których kursant pozna   zasady ruchu drogowego i poruszania się po drogach, przepisy regulujące czas pracy i  odpoczynku oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  

Po zajęciach teoretycznych kursant rozpoczyna 30 godzin zajęć praktycznych, których  harmonogram ustalany jest indywidualnie z pracownikiem biura OSK.  

Szkolenie kończy się egzaminem wewnętrznym teoretycznym i praktycznym, po którym zostaje  wydane zaświadczenie o ukończonym kursie. 

 

Wymagania

  • Uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B,
  • Ukończone 21 lat lub 18 lat w przypadku posiadania kwalifikacji wstępnej. Każdy kandydat na kierowcę od 19 stycznia 2013 roku, przed przystąpieniem do szkolenia, czyli zapisaniem się na kurs prawa jazdy musi mieć utworzony Profil Kandydata na Kierowcę (PKK). Dokument ten otrzymuje we właściwym Starostwie lub Urzędzie Miejskim. Dopiero z uzyskanym PKK kandydat na kierowcę może rozpocząć kurs w Ośrodku Szkolenia Kierowców.