coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO
location.svgzOdwiedź nasz
SKLEP

Szkolenie okresowe

Baner

Opis:

Szkolenie okresowe to rodzaj obowiązkowego szkolenia zakończonego wydaniem świadectwa kwalifikacji zawodowej. W szkoleniu okresowym muszą uczestniczyć wszyscy kierowcy wykonujący przewozy drogowe osób lub rzeczy. Przepisy regulujące szkolenie okresowe kierowców znajdują się w ustawie o transporcie drogowym.  W trakcie trwania szkolenia nasi instruktorzy i wykładowcy przekażą wiedzę z zakresu przewozu drogowego rzeczy i/lub osób.

Szkolenie okresowe należy odnawiać co 5 lat.

Dostosuj naukę do swojego grafiku, bądź niezależny! Z nami możesz zrealizować szkolenie w formie online na nowoczesnej platformie edukacyjnej. Taka forma szkoleń umożliwia każdemu kursantowi dostęp do rozbudowanej bazy dydaktycznej, która jest na bieżąco uaktualniana przez ekspertów z zakresu transportu i prawa o ruchu drogowym . Dodatkowo wprowadziliśmy  możliwość przeprowadzenia konsultacji z naszymi instruktorami i wykładowcami, którzy są do Twojej dyspozycji. 

 

Program:

Szkolenie okresowe zostało podzielone na bloki tematyczne. Każdy z nich kończy się testem kontrolującym stopień przyswojenia wiedzy. 

Po zakończeniu każdego modułu szkoleniowego kursant przechodzi test weryfikacyjny, który umożliwia ocenę poziomu wiedzy fachowej. Pozytywne zakończenie testu, umożliwia przejście do kolejnego modułu szkoleniowego. Po zakończeniu całości szkolenia kursant dysponuje wiedzą, umożliwiającą profesjonalne wykonywanie zawodu kierowcy.

MODUŁY DO REALIZACJI:

 • Szkolenie zaawansowane w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa;
 • Ekonomika jazdy;
 • Mocowanie ładunków;
 • Obsługa klientów;
 • Stosowanie przepisów;
 • Bezpieczeństwo, obsługa i logistyka w aspekcie zdrowia, ruchu drogowego i środowiska.

 

Wymagania:

 • Kursant musi przebywać co najmniej 185 dni w roku na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na więzi osobiste lub zawodowe albo studiować od co najmniej sześciu miesięcy (wymagane jest zaświadczenie potwierdzające ten fakt) lub;
 • Musi wykonywać przewozy na rzecz polskiego przedsiębiorstwa;
 • Kursant nie może mieć przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy;
 • Kursant musi posiadać prawo jazdy kat. C, uzyskane przed 10 września 2009 r. lub kat. D uzyskane przed 10 września 2008 r. lub;
 • Posiada świadectwo kwalifikacji zawodowej.

 

Czas trwania

Szkolenie obejmuje 35 godzin, prowadzone jest metodą e-learningową.

Zwolnienie z części szkolenia okresowego:

 • w przypadku posiadania ważnych dokumentów potwierdzających możliwość przewozu materiałów niebezpiecznych ADR - 14 godzin szkolenia (2 moduły) - 2 dni szkoleniowe;
 • w przypadku posiadania Licencji Konwojowania Zwierząt - 7 godzin szkolenia (1 moduł) - 1 dzień szkoleniowy.

Czas trwania szkolenia obejmującego zwolnienie:

 • w przypadku uprawnień ADR - 17,5 godzin zajęć teoretycznych oraz 3,5 godzin zajęć praktycznych;
 • w przypadku posiadania licencji konwojenta zwierząt 24,5 godzin zajęć teoretycznych oraz 3,5 godzin zajęć praktycznych.

Potwierdzenie uzyskania kwalifikacji: świadectwo kwalifikacji.

 

Osoby zainteresowane wykonywaniem zawodu kierowcy muszą spełnić szereg wymagań, które pozwolą im na uzyskanie kwalifikacji kierowcy zawodowego. Również aktywni kierowcy zawodowi, którzy aktualnie pracują w transporcie drogowym na terenie Unii Europejskiej zobowiązani są do ukończenia odpowiednich szkoleń zawodowych. Podczas trwania szkolenia okresowego w 2023 roku  należy wykazać się odpowiednimi kompetencjami, umiejętnościami i wiedzą, niezbędną w codziennej pracy. Szkolenie okresowe dla kierowców zawodowych trwa 35 godzin zajęć teoretycznych, w tym 21 godzin zajęć z części podstawowej oraz 14 godzin zajęć z części, której tematy zajęć można wymienić w zależności od zakresu obowiązków kierowcy. Szkolenie okresowe kierowców może być prowadzone po 7 godzin dziennie przez minimum 5 dni. Każdy kto chce podjąć, lub kontynuować pracę, jako kierowca w transporcie drogowym, zobowiązany jest co 5 lat do odbycia szkolenia okresowego, w celu uzyskania wpisu do prawa jazdy na podstawie badań lekarskich oraz psychologicznych i szkolenia okresowego, którego termin zależny jest od daty uzyskania prawa jazdy kategorii C, C+E, D lub D+E.

SZKOLENIE REALIZOWANE JEST W FORMIE WYGODNEGO E-LEARNINGU 

wykorzystuje nowoczesne techniki nauczania, umożliwiając osobie szkolonej korzystanie z materiałów audiowizualnych, ale też bezpośredni kontakt z instruktorem prowadzącym szkolenie. Treści na platformie są na bieżąco aktualizowane. Forma e-learningowa pozwala dostosować kurs do grafiku czasu naszego kursanta, nie ograniczają cię czasem, który jest dla Ciebie bardzo cenny. My to rozumiemy… Platforma Grupy Cargo jest nowoczesna, ciekawa i bardzo profesjonalna. Oferowany kurs jest podzielony na bloki tematyczne, z których każdy kończy się testami kontrolującymi stopień przyswojenia materiału przez kursanta.  W trakcie nauki odświeżona zostaje wiedza kursanta, zostaje też zaznajomiony z nowościami, jakie pojawiły się od czasu poprzedniego kursu w zakresie przepisów jak i nowinek technicznych.

 

ZAKRES SZKOLENIA

 • MODUŁY OBOWIĄZKOWE: 
 • Szkolenie zaawansowane w racjonalnej jeździe, z uwzględnieniem przepisów bezpieczeństwa,
 • Stosowanie przepisów,
 • Bezpieczeństwo, obsługa i logistyka w aspekcie zdrowia, ruchu drogowego i środowiska.
 • MODUŁY DODATKOWE (do wyboru 2 dodatkowe moduły szkolenia).

Jeśli masz pytania zadzwoń do nas do działu szkoleń, pod numer podany na stronie. Odpowiemy na każde twoje pytanie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapraszamy.