coneKontakt
32 413 88 00
wall clockPoniedziałek - piątek
8:00 - 16:00
location.svgzul. K. Darwina 17
JAWORZNO
location.svgzOdwiedź nasz
SKLEP

Kategoria A

Baner

Dla kogo jest przeznaczone?

Szkolenie jest skierowane do osób mających świadomość potrzeby doskonalenia swoich umiejętności, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa jazdy jednośladem. Szkolenie podpowie Ci, jak przewidywać zachowania innych uczestników ruchu drogowego oraz jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami na drodze. Podczas zajęć omówimy prawa fizyki i siły związane z ruchem i stabilnością motocykla. Zajmiemy się prawidłową pozycją na motocyklu, które są  kluczowym elementem bezpiecznego poruszania się takim pojazdem.


Czego możesz się spodziewać podczas szkolenia?

Uświadomimy Ci, jaki wpływ na zachowanie motocykla mają warunki atmosferyczne. Poruszymy też tematy związane z kwestiami takimi jak ubiór czy wpływ zmęczenia na szybkość reakcji i zachowanie na drodze. Szkolenie dopasowujemy zawsze do umiejętności i poziomu zaawansowania uczestników.


Program ramowy dopasowany do umiejętności kursanta:

  • Panowanie nad torem jazdy;
  • Zarządzanie środkiem ciężkości;
  • Szybka zmiana kierunku jazdy;
  • Prawidłowa pozycja na motocyklu; 
  • Postrzeganie i planowanie zakrętu;
  • Hamowanie planowane i awaryjne;
  • Omówienie podstawowych zagadnień z fizyki ruchu.


Przygotowanie do szkolenia

Szkolenie odbywa się na motocyklu uczestnika. Motocykl, który jest wykorzystywany na szkoleniu musi mieć aktualny przegląd techniczny oraz ubezpieczenie. Istnieje możliwość najmu motocykla CARGO na szkolenie.
Podczas szkolenia motocyklowego, każdy uczestnik powinien posiadać odpowiedni ubiór: kurtka, spodnie, rękawice motocyklowe, kask, buty ochraniające kostkę. 

 

WYMAGANIA

Prawo jazdy kategorii A