Operator koparko-ładowarki w zakresie III klasy uprawnień

CEL SZKOLENIA

Przygotowanie uczestników szkolenia do uzyskania kwalifikacji w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych w zakresie III. klasy uprawnień.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Użytkowanie eksploatacyjne.
  2. Dokumentacja techniczna.
  3. Bezpieczeństwo i higiena pracy.
  4. Podstawy elektrotechniki.
  5. Siliniki spalinowe.
  6. Elementy hydrauliki.
  7. Budowa koparko-ładowarek.
  8. Technologia robót.
  9. Zajęcia praktyczne.

WYMAGANIA WOBEC UCZESTNIKÓW

• Ukończone 18 lat.
  • Wykształcenie co najmniej podstawowe.
  • Aktualne zaświadczenie lekarskie, stwierdzające, że kandydat może wykonywać zawód operatora maszyn określonej specjalności,
  • udokumentowanie miesięcznego stażu pracy w obsłudze techniczno-eksploatacyjnej maszyn określonej specjalności. W przypadku braku takiego stażu- musi odbyć w ośrodku dodatkowe zajęcia praktyczne, trwające co najmniej 26 godzin.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Szkolenie trwa 176 godzin, w tym:

• 116 godzin zajęć teoretycznych,
  • 60 godzin zajęć praktycznych.

POTWIERDZENIE KWALIFIKACJI

• Książeczka wydana przez Instytut Mechanizacji, Budownictwa i Górnictwa Skalnego.
  • Zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Istnieje możliwość dofinansowania szkolenia nawet do 80% kosztów w ramach Bazy Usług Rozwojowych!

Szczegóły: kliknij tutaj

BIURO OBSŁUGI KLIENTA