Poprzez wprowadzenie automatyzacji naszego ODTJ i najnowocześniejszych mobilnych symulatorów jazdy przygotowaliśmy specjalną ofertę współpracy badawczej dla podmiotów naukowych
Dzięki połączeniu wszystkich funkcjonalności obiektu możliwe jest prowadzenie badań dotyczących podwozi, zawierzeń, amortyzatorów, hamulców, ogumienia czy też prototypów samochodów i nowoczesnych rozwiązań motoryzacyjnych. Badania mogą również obejmować analizy zachowania kierowców i pojazdu w ruchu. Wykorzystanie odpowiedniego oczujnikowania i oprogramowania, wspomaga analizę danych, dzięki czemu wyniki są dokładne i wiarygodne. Wprowadzając nowoczesne systemy pomiarowe i analityczne na terenie ODTJ możliwe stało się automatyczne gromadzenie i przetwarzanie danych. Nie będzie tutaj mowy o przypadkowości, albo zmiennym czynniku ludzkim. System umożliwia sterowanie i wskazywanie wyników otrzymywanych w kolejnych próbach, a także rejestrowania pojazdów. Dzięki temu do badań można wprowadzać nowe zmienne i obserwować ich wpływ na wyniki pomiarów.
Współpraca z instytucjami badawczymi oraz naukowymi utrzymywana jest przez Zarząd firmy i prowadzona będzie na podstawie rozmów z dotychczasowymi i zainteresowanymi partnerami. Cena uzależniona jest od zakresu i czasu prowadzonych badań.
Projekt Opracowanie innowacyjnej integracji nowoczesnych urządzeń telemetrii oraz infrastruktury w celu automatyzacji Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy
realizowanego przez GRUPĘ CARGO Sp. z o.o. Sp. k. dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiegonna lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: III. Konkurencyjność MŚP dla działania: 3.2. Innowacje w MŚP
ISTNIEJE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ PRZEPROWADZENIA RÓWNIEŻ BADAŃ PRZEZ INSTYTUCJE BADAWCZO ROZWOJOWE NA NAJNOWSZYCH SYMULATORACH JAZDY W WARUNKACH SPECJALNYCH.
Zalety nowych symulatorów:
- Zamontowane na najnowocześniejszych ciężarówkach Mercedes-Benz Actrosa
- Posiadają sprzęt najwyższej jakości (system audiowizualny, nagłośnienie, ekrany) oraz pionierskie oprogramowanie
- Zwiększony komfort, polepszona ergonomia otwiera się nowy wymiar prowadzenia szkoleń (kabina niczym nie różni się od seryjnej, urządzenia sterujące stawiają naturalny opór, do dyspozycji kierowcy pozostają dobrze znane urządzenia i systemy)
- Mniejszy rozmiar pojazdów przy zachowaniu wszystkich funkcjonalności Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych prowadzone szkolenia odznaczają się bardzo dużym realizmem oraz skutecznością. Dzięki czemu wyniki szkoleń mogą stać się podstawą do prac rozwojowych w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań motoryzacyjnych i naukowych.