Kurs prawa jazdy bez teorii? To możliwe!

poniedziałek, 26 kwiecień 2021 08:49

Obecne przepisy dopuszczają możliwość nieuczestniczenia w wykładach kursu prawa jazdy. Kurs eksternistyczny, bo o nim mowa, polega na samodzielnym przygotowaniu się kursanta z części teoretycznej, zdaniu egzaminu teoretycznego na prawo jazdy w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego, a następnie realizacji zajęć praktycznych w wybranym ośrodku. 

 

Dla kogo

To dobre rozwiązanie dla osób zapracowanych i zabieganych, które nie mają możliwości zgłoszenia się na sztywno ustalone terminy zajęć teoretycznych do ośrodka. W dobie pandemii ta opcja wydaje się być szczególnie atrakcyjna także ze względu na ograniczenie bezpośredniego kontaktu społecznego. Należy jednak pamiętać o tym, że samodzielna nauka wymaga determinacji i systematyczności. 

 

Dla osób, które cenią sobie bezpośredni kontakt z wykładowcą i związane z tym korzyści, takie jak na przykład możliwość uczestniczenia w dyskusji i zadawania pytań, z pewnością lepszym wyjściem będzie udział w stacjonarnym kursie. 

 

Pamiętaj, że niezależnie od formy szkolenia jaką wybierzesz, chodzi przede wszystkim o zrozumienie generalnych zasad ruchu drogowego, które później będziesz mógł wykorzystać w praktyce, a nie o “wykucie” do egzaminu. Bez dobrego przygotowania teoretycznego nie ma mowy o bezpiecznej i odpowiedzialnej jeździe.

 

Procedura zapisu na szkolenie

Kursant, który chciałby zapisać się na kurs eksternistyczny na prawo jazdy musi przejść następujące kroki:

  1. Wykonać badania lekarskie, a w przypadku kategorii C i D również badania psychologiczne.
  2. Założyć Profil Kandydata na Kierowcę w starostwie/urzędzie miasta.
  3. Zgłosić się do ośrodka szkolenia kierowców na kurs - tzn. podpisać umowę i wpłacić całość lub pierwszą ratę kwoty za szkolenie. W Grupie CARGO na tym etapie kursant otrzymuje również materiały dydaktyczne do nauki i dostęp do naszej platformy e-learningowej, gdzie poza materiałami do nauki znajdzie również przykładowe testy egzaminacyjne (na razie nie posiadamy jeszcze na platformie jedynie kursu kategorii A, który jest w trakcie przygotowania i w niedalekiej przyszłości powinien być dostępny).
  4. Samodzielnie przygotować się do egzaminu i zdać część teoretyczną w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego.
  5. Zapisać się w ośrodku na zajęcia praktyczne.
  6. Ustalić termin szkolenia z pierwszej pomocy - tylko w przypadku kategorii A i B.

 

Dalsza część polega już tylko na zrealizowaniu wszystkich godzin zajęć, zdaniu egzaminu wewnętrznego i umówieniu się do WORD-u na egzamin z części praktycznej, który mamy nadzieję, uda Ci się zdać za pierwszym razem! ?

 

Interesuje Cię rozpoczęcie kursu prawa jazdy na motocykl, samochód osobowy, pojazdy ciężarowe, a może autobusy? Wybierz metodę, która bardziej Ci odpowiada i zapisz się już dziś - szczegóły pod numerem 32 413 88 76.

 

P.S. Od wszystkich kategorii w przypadku kursów bez części teoretycznej odliczamy 150 zł. 

 

Podstawa prawna: Ustawa o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011 r. z późniejszymi zmianami (Dz.U. 2011 nr 30 poz. 151), art. 23.

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro(at)cargo.edu.pl


BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00