Jak przygotować samochód na zimę?

wtorek, 10 listopad 2020 09:35

Choć od paru lat zima w naszym kraju jest łagodna, to warto odpowiednio  przygotować samochód na tę porę roku, co zwiększy nasz komfort i bezpieczeństwo na drodze. Nie namawiamy do wożenia w bagażniku łańcuchów na koła, bo te faktycznie mogą się nie przydać na polskich drogach, ale do zadbania o to, aby poruszać się sprawnym samochodem.

Wymiana opon

Co jest najważniejszą rzeczą, gdy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera? Przede wszystkim dobrze dobrane opony. To one odpowiadają za precyzje hamowania, dobrą przyczepność do drogi lub pozwalają wyjechać z zaspy. Nie chodzi tu tylko o wymianę opon, ale o sprawdzenie ich stanu technicznego. Opony powinny mieć odpowiednią głębokość bieżnika oraz stan gumy. Nawet gdy zima jest łagodna, a na ulicy nie ma śniegu, opony zimowe pozwolą nam uniknąć niebezpiecznych poślizgów. Przy sezonowej wizycie  na stacji diagnostycznej warto poprosić mechaników o sprawdzenie stanu technicznego naszych opon. Jak każdy materiał ulegają one eksploatacji. Guma traci swoje właściwości, szczególnie gdy opony przechowywane są w nieodpowiednich warunkach.

Akumulator

Warto zadbać o akumulator samochodowy. To zawsze nieprzyjemna sytuacja, gdy rano spieszymy się do pracy, na dworze chłód, a my nie możemy odpalić naszego samochodu. Ze względu na niską temperaturę akumulator traci znaczną część mocy rozruchowej. Kondycję swojego akumulatora możesz zbadać w pobliskim serwisie diagnostycznym. Ważne jest sprawdzenie napięcia ładowania, a także kondycji przewodów. Warto zadbać o jego dobry stan, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Wycieraczki

Jak często wymieniać wycieraczki? W naszych warunkach klimatycznych warto korzystać z całorocznych wycieraczek i wymieniać je co najmniej raz do roku.  Nie czekajmy z tym do momentu, gdy zaczniemy słyszeć charakterystyczne piszczenie i skrzypienie. To oznaka, że wycieraczki nie przylegają idealnie do szyby, a to znacząco utrudnia usuwanie wody i lodu.

Płyny

Pamiętajmy o wymianie płynu do spryskiwaczy na taki, który będzie odporny na mróz. To samo dotyczy płynu chłodniczego. Gdy mamy wątpliwości co do jakości płynu, należy go koniecznie wymienić, ponieważ jego zamarznięcie może doprowadzić nawet do pęknięcia chłodnicy.  Jest to łatwy zabieg wykonywany w stacjach diagnostycznych, a pozwala uniknąć poważniejszych usterek całego układu chłodniczego.

Jazda zimą to trudny czas dla kierowców dlatego warto się do niego przygotować. Lepiej zapobiegać przykrym sytuacjom niż później stresować się, gdy już zaistnieją. Warto udać się do stacji diagnostycznej, nawet jeśli data naszego przeglądu jeszcze się nie zbliża. Jeśli chcesz ocenić stan techniczny swojego pojazdu umów wizytę z nami. 

https://www.cargo.edu.pl/menu-strefa-kierowcy/okregowa-stacja-kontroli-pojazdow/o-nas-skp

Prowadzimy badania również dla samochodów ciężarowych, autobusów oraz innych pojazdów. Bądź odpowiedzialnym kierowcą i zadbaj z nami o bezpieczeństwo na drodze swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro@cargo.edu.pl


BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00