BEZPŁATNA AKCJA: Wyjeżdzasz na weekend - sprawdź auto!

poniedziałek, 08 maj 2017 07:53

Jak pokazują ostatnie dni na naszych drogach cały czas dochodzi do sporej ilości wypadków, szczególnie w dni deszczowe oraz długie weekendy i święta. Miejmy świadomość, że każdy wypadek to ciąg przyczynowo – skutkowy, na który mamy realny wpływ!

Przed dłuższym wyjazdem sprawdź stan swojego pojazdu uczestnicząc w akcji organizowanej przez Grupę CARGO, zwiększając swoje bezpieczeństwo na drodze.

W dwie najbliższe soboty 13 i 20 mają na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Grupy CARGO zlokalizowanej przy ulicy K. Darwina 17 w Jaworznie każdy będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny auta w zakresie:

• Układu hamulcowego:
1. Pomiar skuteczności i sprawności działania hamulców na urządzeniu rolkowym hamulca roboczego i pomocniczego,
2. Stan przewodów hamulcowych – sztywnych i elastycznych.
3. Kompletność oraz konstrukcja układu wg. Obowiązujących przepisów.

• Sprawnego oświetlenia:
1. Kontrola działania wszystkich świateł wymaganych w danym pojeździe.
2. Pomiar ustawienia oraz światłości świateł mijania i drogowych za pomocą przyrządów.

• Zawieszenia:
1. Oględziny na kanale przeglądowym – osie, koła, zwrotnice, łożyska.
2. Kontrola wahaczy i drążków kierowniczych.
3. Kontrola resorów, sprężyn, amortyzatorów.

Akcja będzie organizowana w godzinach otwarcia Stacji: 7.00 – 14.00.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel.: 32 413 88 88.