Kto jest lepszym kierowcą, czyli płeć piękna za kierownicą

czwartek, 04 marzec 2021 12:05

Kto jest lepszym kierowcą, czyli płeć piękna za kierownicą

Rywalizacja pomiędzy kobietami a mężczyznami toczy się na wielu płaszczyznach życia. Dotyczy to również zdolności do kierowania pojazdami. Jak to wygląda naprawdę? Czy kobiety faktycznie prowadzą gorzej? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu powiedzenie “jeździsz, jak baba!” będzie brzmiało dumnie!

Kobiety - kierowcy, czyli silne strony płci pięknej

Nie da się ukryć, że w większości przypadków kobiety jeżdżą ostrożniej i nie ryzykują brawurowym zachowaniem na drodze. Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków jazdy. Takim zachowaniem mogą pochwalić się głównie panowie. Do tego dochodzi wymuszanie pierwszeństwa jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, co zdarza się zarówno płci pięknej i jak mężczyznom.

W każdym z nas drzemie dobry kierowca

Według badań przeprowadzonych przez psychologów zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają indywidualne predyspozycje do kierowania pojazdami. Kobiety zdecydowanie bardziej stawiają na ostrożność, bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Mężczyzn natomiast cechuje koncentracja, opanowanie, orientacja techniczna i szybkość w podejmowaniu decyzji.

Kiedy brawura bierze górę

Jak się okazuje, większość wypadków spowodowana jest przez utratę czujności za kierownicą. Tak dzieje się wówczas gdy zaczynamy za bardzo sobie ufać. Ta “drogowa pewność siebie” dotyczy głównie mężczyzn, którzy skłonni są do powodowania sytuacji agresywnych na drodze. Panowie często “siedzą na zderzaku”, wyprzedzają pomimo wyznaczonej prędkości i nie rezygnują z jazdy nawet w ekstremalnie złych warunkach.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Podsumowując, tak naprawdę nie ma reguły. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mogą być świetnymi kierowcami, ale mogą się znaleźć także tacy, którzy w ogóle nie powinni wyjeżdżać na drogę. Czy istnieje jakiś sposób, aby to zrównoważyć? Odpowiedź brzmi: tak. Bez względu na to, jakie osobiste zdolności do kierowania pojazdem posiadamy, świadomość bezpiecznej jazdy jest tutaj kluczowa. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszej oferty szkoleń z bezpiecznej jazdy, bo dobry kierowca, to przede wszystkim ostrożny kierowca!

BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00