Podstawy zachowania bezpieczeństwa na drodze. O czym warto pamiętać.

środa, 10 luty 2021 09:25

Prowadząc samochód, musimy brać pod uwagę wiele aspektów, aby na drodze zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Zdarza się, że podczas jazdy jesteśmy rozkojarzeni lub po prostu wpadamy w rutynę i stajemy się mniej uważni. Dlatego warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego

Stosowanie się do znaków drogowych i przepisów ruchu drogowego to nie tylko kwestia uniknięcia mandatu. Głównym celem przepisowej jazdy jest zachowanie bezpieczeństwa na drodze. Dlatego zawsze należy pamiętać o zwracaniu uwagi na ograniczenia prędkości, zachowanie ostrożności przy przejściu dla pieszych czy zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami. Jeżdżąc wolniej mamy więcej czasu na reakcję w przypadku niespodziewanego wydarzenia. Pamiętajmy o tym, że na drodze musimy myśleć nie tylko za siebie, ale również brać pod uwagę zachowanie innych uczestników ruchu, które nie zawsze jest odpowiednie.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy

Zapinanie pasów lub przewożenie dzieci w foteliku samochodowym, to oczywiste czynności, które powinny stać się naszą rutyną przed rozpoczęciem jazdy. Prawidłowe zapięcie pasów w razie kolizji lub wypadku zabezpiecza nas przed utratą zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy, że czynność ta dotyczy nie tylko kierowcy, ale również każdego z pasażerów. Wybierając fotelik dla dziecka, koniecznie weźmy ten z atestem oraz dobierzmy go odpowiednio do samochodu i małego pasażera.

Podstawą bezpieczeństwa na drodze  jest skupienie. Nie rozpraszaj się.

Chwila nieuwagi na drodze może doprowadzić do nieszczęścia. Częstym błędem popełnianym przez kierowców jest używanie telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu. Tu podobnie jak w powyższych przypadkach, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego to nie tylko kwestia uniknięcia kilkuset złotych mandatu, ale naszego bezpieczeństwa. Jeśli już musimy odebrać telefon, to korzystajmy z zestawu głośnomówiącego.

Czy stosujesz zasady bezpieczeństwa na drodze?

Niezależnie od naszego doświadczenia w prowadzeniu samochodu, każdy z nas powinien zachowywać na drodze uwagę i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Jeśli dopiero planujesz zostać kierowcą, to zapisz się na kurs w naszej szkole jazdy. Prowadzimy kompleksowe szkolenie z części teoretycznej i praktycznej. Przygotujemy Cię do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. Jeśli chcesz podnieść swoje kompetencje za kierownicą, polecamy nasze kursy doskonalenia jazdy.  Dbaj o siebie i innych na drodze.

BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00