Prawo jazdy w telefonie. Nowy przepis prawny dotyczący kierowców

poniedziałek, 09 listopad 2020 09:08

Od 5 grudnia br. nie musimy mieć przy sobie prawa jazdy. Wystarczy, że będziemy je mieć na telefonie. Podczas kontroli policjanci będą mogli zobaczyć dane o kierowcy bezpośrednio w centralnej ewidencji kierowców. Co to w praktyce oznacza?

Jazda bez prawa jazdy, czyli o jeden dokument mniej w portfelu

Już niedługo prawo jazdy będzie dostępne za pośrednictwem aplikacji  mObywatel. Jest bezpłatna, a do jej uruchomienia należy mieć profil zaufany. Oprócz tego  znajdziemy tam inne informacje na temat naszego pojazdu, takie jak: marka, rok produkcji, numer rejestracyjny oraz numer VIN.  Bardzo pomocne dla kierowców będzie to, że w aplikacji można sprawdzić datę wygaśnięcia terminu OC i badań technicznych pojazdu. Więcej na temat nowelizacji możesz przeczytać tutaj. https://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-jazdy/formalnosci/4667409,Jazda-bez-prawa-jazdy-2021-r-Co-musisz-wiedziec.html

Obywatel- aplikacja, która zastąpi prawo jazdy

Aplikacja to duże ułatwienie dla kierowców. Nie trzeba już pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów za każdym razem, gdy wsiadamy do samochodu. Już niedługo uzyskamy łatwy dostęp do wszystkich dokumentów w jednym miejscu. Ministerstwo cyfryzacji zapowiada, że to dopiero początek zmian, które mają być udogodnieniem dla kierowców.

Prawo jazdy dla nowych kierowców

Przepisy dotyczące prawa jazdy zmieniają się co jakiś czas, jednak kwestie odpowiedniego przygotowania do jazdy i bezpieczeństwo na drodze są niezmienne. Niezależnie od tego czy masz już prawo jazdy, czy planujesz rozpocząć naukę, szkolenie technik jazdy powinno być dla Ciebie priorytetem. 

W naszym ośrodku uczą sami doświadczeni instruktorzy. Dodatkowo nasze wykłady obejmują ćwiczenia z użyciem alkogogli, symulatora dachowania i symulatora zderzeń. Tu przeczytasz więcej o naszej ofercie: https://www.cargo.edu.pl/menu-strefa-kierowcy/szkolenia/prawo-jazdy/kategoria-b

Coś dla doświadczonych kierowców

Dla osób, które chcą czuć się pewniej na drodze mamy kursy doskonalenia techniki jazdy. To wspaniała okazja, aby w bezstresowych warunkach radzić sobie z trudniejszymi manewrami drogowymi.  To również możliwość przećwiczenia jak radzić sobie w trudnym sytuacjach, które mogą spotkać kierowcę. Więcej informacji znajdziesz tutaj, https: //www.cargo.edu.pl/menu-strefa-kierowcy/szkolenia/doskonalenie-techniki-jazdy-szkolenie-indywidualne/doskonalenie-techniki-jazdy-kat-b

Zapisz się już dziś na kurs prawa jazdy. Ucz się u doświadczonych instruktorów i korzystaj z najlepszego zaplecza technicznego w regionie. Zadzwoń do nas- tel (32) 413 88 00, tel. (32) 413 88 76 lub napisz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pomożemy Ci sprawnie zdać prawo jazdy i stać się jeszcze lepszym kierowcą.

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro@cargo.edu.pl


BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00