Dlaczego warto podnosić kwalifikacje zawodowe?

środa, 20 listopad 2019 10:20

Wielu ludzi uważa swoją stałą pracę za stabilną i bezpieczną. Nic w tym dziwnego, mając na uwadze doświadczenia naszych rodziców czy dziadków, jesteśmy przyzwyczajeni, że kiedy podejmiemy określoną pracę, zostajemy w niej aż do emerytury. 
Jednak ogromne tempo zmian cywilizacyjnych spowodowało, że rynek pracy stał się niezwykle dynamiczny ze względu na ciągły rozwój technologiczny oraz szybkość przepływu informacji. Oznacza to, że powszechnie znany model zdobywania doświadczenia zawodowego, staje się przeżytkiem, ponieważ powstaje coraz więcej nowych zawodów, których wcześniej nie mogliśmy nawet sobie wyobrazić. Dlatego podnoszenie swoich umiejętności, zdobywanie nowej wiedzy oraz poszerzanie kompetencji stało się niezwykle istotne, ponieważ w razie utracenia aktualnej pracy, daje nam dużo większe szanse na znalezienie nowej.
Grupa CARGO oferuje pakiet szkoleń zawodowych, spośród których każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na jakich stanowiskach możesz pracować, dzięki uczestnictwu w naszych szkoleniach?

Szkolenie dla pojazdów uprzywilejowanych i bankowozów

Szkolenie ma na celu przygotowanie kierujących pojazdami uprzywilejowanymi do wykonywania bezpiecznych manewrów na drodze. Szkolenie obejmuje także pokazanie granic, sprawiających utratę kontroli nad pojazdem oraz przedstawienie trudności, które wynikają z jazdy w trudnych warunkach czy na śliskiej powierzchni.
Ukończywszy kurs możesz podjąć pracę, jako kierowca w instytucjach i firmach, które mają pojazdy uprzywilejowane np.: Policja, pogotowiu ratunkowym, straży miejskiej, firmie ochroniarskiej itp.
Kurs kończy się egzaminem wewnętrznym z części teoretycznych i praktycznej przeprowadzonym przez Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy.

Instruktor nauki jazdy

Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności i wiedzy potrzebnej do pracy w charakterze instruktora nauki jazdy. Swoją przygodę, jako instruktor nauki jazdy musisz rozpocząć od kat. B, a wraz ze zdobytym doświadczeniem możesz rozszerzyć swoje uprawnienia na kat. C i D. Całość szkolenia jest zorganizowana w ramach 2-3 miesięcznego kursu, w trakcie którego, kursant pozna zagadnienia takie jak m.in:
- prawo o ruchu drogowym
- techniki kierowania i obsługi pojazdu
- metodyka nauczania
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym
- psychologia


Instruktor techniki jazdy

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się kurs na Instruktora techniki jazdy. Instruktor techniki jazdy zajmuje się szkoleniem osób, które posiadają już prawo jazdy. Jego zadaniem jest doszkolenie kierowcy w zakresie techniki i taktyki jazdy oraz wyeliminowanie błędów w prowadzeniu pojazdu. Co ważniejsze kandydat na instruktora techniki jazdy sam może wybrać kategorię prawa jazdy, w której chce zdobyć uprawnienia (od razu do wyboru ma kat. A lub B lub C lub D).

Operator wózka widłowego

Celem szkolenia jest zdobycie nowych kwalifikacji i uprawnień wymaganych do pracy z użyciem wózka widłowego. Szkolenie łącznie obejmuje 42h zajęć, podczas których odbędziesz:
- 28h zajęć teoretycznych
- 10h zajęć praktycznych
Dodatkowo w naszym kursie przejdziesz 4h poświęcone obsłudze butli.


Szkolenie SEP - uprawnienia elektryczne do 1kV

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do pracy przy eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowisku eksploatacji “E” do 1kV. Szkolenie trwa 8 godzin.
Podczas szkolenia poznasz m.in.:
- Zasady budowy, działania oraz warunki techniczne obsługi urządzeń, instalacji i sieci
- Zasady eksploatacji oraz instrukcje eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci
- Instrukcje postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.

Finansowanie szkoleń

Większość naszych szkoleń może zostać dofinansowana nawet w 80% w ramach bazy usług rozwojowych. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu oraz do zakładki STREFA ZAWODOWA. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub +48 32 413 88 00.

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro@cargo.edu.pl


GODZINY OTWARCIA BIURO OBSŁUGI KLIENTÓW

Wtorek, Czwartek, Piątek 8.00 - 16:00

Poniedziałek, Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00