Spędź Dzień Ojca na płycie poślizgowej! - relacja

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 07:53

Ponad 50 kierowców wraz z rodzinami w piątek zagościło na terenie Grupy CARGO i wzięło udział w akcji „Spędź Dzień Ojca na płycie poślizgowej”. Wybrali oni ten nietypowy sposób na spędzenie wieczoru i poprzez zabawę zadbali o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach. Udostępniliśmy im za darmo teren Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, tak aby pod okiem instruktorów mogli doświadczyć swoimi autami wpadania w poślizg na mokrej nawierzchni, jak również skorzystać z dodatkowych atrakcji motoryzacyjnych.

Podczas imprezy głównie mężczyźni sprawdzali swoje umiejętności na płycie poślizgowej. Choć oczywiście nie zabrakło również odważnych pań. Każdy kierujący kilkakrotnie przejechał po mokrej nawierzchni, ćwicząc w bezpiecznych warunkach wykonywanie slalomu oraz awaryjne hamowanie. Dzięki temu kierowcy zapoznali się z działaniem systemów bezpieczeństwa w momencie wystąpienia zjawiska nadsterowności i podsterowności. Doświadczyli cząstki tego, co ćwiczy się na szkoleniach
z bezpiecznej jazdy. Uczestnicy wykonywali ćwiczenia według wytycznych instruktorów oraz otrzymywali praktyczne wskazówki, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas niebezpiecznych sytuacji występujących na drodze.

Zainteresowaniem cieszyły się również pozostałe przygotowane atrakcje: symulator dachowania, symulator zderzeń, czy też symulator wyścigów. Dużo uśmiechu i radości dostarczały alkogogle,w których należało pokonać przygotowany tor. Zadanie do najłatwiejszych nie należało.

Dodatkowo mając na uwadze rozpoczynające się wakacje i częstsze podróże autem, umożliwiliśmy na Stacji Kontroli Pojazdów bezpłatne badanie stanu technicznego auta w zakresie układu hamulcowego oraz zawieszenia pojazdu. Każdy właściciel czterech kółek po kontroli otrzymał informację o ewentualnych usterkach. Ilość chętnych na badanie przerosła nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie pracy stacji, tak aby wszyscy oczekujący sprawdzili swoje pojazdy.

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8.00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00