Spędź Dzień Ojca na płycie poślizgowej! - relacja

poniedziałek, 26 czerwiec 2017 07:53

Ponad 50 kierowców wraz z rodzinami w piątek zagościło na terenie Grupy CARGO i wzięło udział w akcji „Spędź Dzień Ojca na płycie poślizgowej”. Wybrali oni ten nietypowy sposób na spędzenie wieczoru i poprzez zabawę zadbali o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach. Udostępniliśmy im za darmo teren Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, tak aby pod okiem instruktorów mogli doświadczyć swoimi autami wpadania w poślizg na mokrej nawierzchni, jak również skorzystać z dodatkowych atrakcji motoryzacyjnych.


Podczas imprezy głównie mężczyźni sprawdzali swoje umiejętności na płycie poślizgowej. Choć oczywiście nie zabrakło również odważnych pań. Każdy kierujący kilkakrotnie przejechał po mokrej nawierzchni, ćwicząc w bezpiecznych warunkach wykonywanie slalomu oraz awaryjne hamowanie. Dzięki temu kierowcy zapoznali się z działaniem systemów bezpieczeństwa w momencie wystąpienia zjawiska nadsterowności i podsterowności. Doświadczyli cząstki tego, co ćwiczy się na szkoleniach
z bezpiecznej jazdy. Uczestnicy wykonywali ćwiczenia według wytycznych instruktorów oraz otrzymywali praktyczne wskazówki, jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów podczas niebezpiecznych sytuacji występujących na drodze.


Zainteresowaniem cieszyły się również pozostałe przygotowane atrakcje: symulator dachowania, symulator zderzeń, czy też symulator wyścigów. Dużo uśmiechu i radości dostarczały alkogogle,w których należało pokonać przygotowany tor. Zadanie do najłatwiejszych nie należało.

Dodatkowo mając na uwadze rozpoczynające się wakacje i częstsze podróże autem, umożliwiliśmy na Stacji Kontroli Pojazdów bezpłatne badanie stanu technicznego auta w zakresie układu hamulcowego oraz zawieszenia pojazdu. Każdy właściciel czterech kółek po kontroli otrzymał informację o ewentualnych usterkach. Ilość chętnych na badanie przerosła nasze oczekiwania, dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie pracy stacji, tak aby wszyscy oczekujący sprawdzili swoje pojazdy.

MISJA GRUPY CARGO

“Misją Grupy CARGO jest innowacyjny i zrównoważony rozwój w branży szkoleniowej, zapewniający stały i długofalowy wzrost wartości organizacji oraz wspieranie rozwoju klienta biznesowego i indywidualnego. Będąc liderem szkoleń transportowych i jedynym ODTJ-em w woj. śląskim dbamy o wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

PARTNERZY

Zapisz się do naszego newslettera - będziesz otrzymywać najświeższe informacje o aktualnej ofercie oraz promocjach
GRUPA CARGO

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Spółka komandytowa
43-603 Jaworzno, ul. K. Darwina 17
NIP 632-200-86-83

DANE KONTAKTOWE

tel.: +48 32 413 88 00
fax: +48 32 413 88 11

Email: biuro@cargo.edu.pl


BIURO OBSŁUGI KLIENTA - GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8:00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00

GODZINY PRACY PRACOWNIKÓW BIUROWYCH

Poniedziałek - Piątek 8:00 -16:00