Szkolenie uzupełniające dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym

Cel szkolenia

W ramach szkolenia uzupełniającego dla opiekuna kursanci uzyskają kompetencje do opieki i prowadzenia zajęć wspierających rozwój dzieci młodszych, opartych na wiedzy teoretycznej dotyczącej budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, prawidłowości rozwoju psychofizycznego dziecka, zasad, metod i form stymulowania wszechstronnego rozwoju dziecka, higieny, pielęgnacji, żywienia i wychowania dziecka, współpracy z rodziną, zasad prowadzenia różnorodnych form opieki nad dzieckiem zarówno od strony organizacyjno – prawnej jak i metodycznej.

1. Rozpoznawanie potrzeb rozwojowych dziecka.
  2. Źródła szans i zagrożeń rozwoju dziecka w wieku do lat 3.
  3. Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.
  4. Innowacyjne metody planowania, organizowania, monitorowania i dokumentowania procesu rozwoju dziecka.
  5. Budowanie relacji społecznych z dzieckiem, rodzicami i lokalnymi służbami odpowiedzialnymi za rozwój dziecka.
  6. Odpowiedzialność prawna opiekuna.
  7. Umiejętności radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów.

Czas trwania szkolenia

Szkolenie trwa 80 godzin, w tym:

• 35 godzin zajęć teoretycznych,
  • 45 godzin zajęć praktycznych.

Potwierdzenie kwalifikacji

Zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Istnieje możliwość dofinansowania szkolenia nawet do 80% kosztów w ramach Bazy Usług Rozwojowych!

Szczegóły: kliknij tutaj

BIURO OBSŁUGI KLIENTA