Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

Cel szkolenia

W ramach szkolenia dla opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, słuchacze uzyskają pełne kompetencje do opieki i prowadzenia zajęć wspierających rozwój dzieci młodszych, opartych na wyczerpującej wiedzy dotyczącej budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu, prawidłowości rozwoju psychofizycznego dziecka, zasad, metod i form stymulowania wszechstronnego rozwoju dziecka, higieny, pielęgnacji, żywienia i wychowania dziecka, współpracy z rodziną, zasad prowadzenia różnorodnych form opieki nad dzieckiem zarówno od strony organizacyjno-prawnej, jak i metodycznej.

Przygotowanie słuchacza znajdzie odzwierciedlenie w zajęciach metodycznych, skoncentrowanych na obserwacji rozwoju i metodyce pracy z małym dzieckiem. Przygotowanie to uwzględnia gry i zabawy ruchowe i dydaktyczne, organizowanie zajęć rytmicznych i tanecznych, muzycznych, plastycznych, stymulujących rozwój psychofizyczny dziecka a w razie konieczności także korekcyjnych i kompensacyjnych. Absolwent kursu zostanie przygotowany do kompetentnej współpracy z rodziną dziecka, a także do samodzielnego prowadzenia placówki opieki nad dzieckiem.

Absolwenci kursu opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym będą mieli możliwość zatrudnienia w charakterze opiekuna dziecka młodszego w klubach dziecięcych, żłobkach, w charakterze opiekuna dziennego i niani, co otwiera szerokie możliwości zatrudnienia w istniejących placówkach opieki, a także nowych formach opieki tworzonych w oparciu o Ustawę z dnia 4 lutego 2011 roku o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3.

1. Psychopedagogiczne podstawy rozwoju jednostki.
  2. Rozwój dziecka w okresie wczesnego dzieciństwa - wybrane aspekty psychologii małego dziecka.
  3. Stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka.
  4. Kompetencje opiekuna dziecka.
  5. Praktyki zawodowe.

Czas trwania szkolenia

Szkolenie trwa 280 godzin, w tym:

• 200 godzin zajęć teoretycznych,
  • 80 godzin zajęć praktycznych.

Potwierdzenie kwalifikacji

• Zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Istnieje możliwość dofinansowania szkolenia nawet do 80% kosztów w ramach Bazy Usług Rozwojowych!

Szczegóły: kliknij tutaj

BIURO OBSŁUGI KLIENTA