Seminarium przygotowujące do egzaminu na uprawnienia eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych na stanowiskach eksploatacji i dozoru

CEL SZKOLENIA

Zdobycie uprawnień elektryka.

PROGRAM SZKOLENIA

1. Zasady budowy, działania oraz warunki techniczne obsługi urządzeń, instalacji i sieci.
  2. Zasady eksploatacji oraz instrukcje eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
  3. Zasady i warunki wykonywania prac kontrolno-pomiarowych i montażowych.
  4. Zasady i wymagania bezpieczeństwa pracy i ochrony przeciwpożarowej oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
  5. Instrukcje postępowania w razie awarii, pożaru lub innego zagrożenia bezpieczeństwa obsługi urządzeń lub zagrożenia życia, zdrowia i środowiska.
  6. Przepisy dotyczące przyłączenia urządzeń i instalacji do sieci, dostarczania paliw i energii oraz prowadzenia ruchu i eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
  7. Przepisy i zasady postępowania przy programowaniu pracy urządzeń, instalacji i sieci z uwzględnienia zasad racjonalnego użytkowania paliw i energii.
  8. Przepisy w zakresie eksploatacji, wymagania w zakresie prowadzenia dokumentacji technicznej i eksploatacyjnej oraz stosowania instrukcji eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci.
  9. Przepisy dotyczące budowy instalacji, urządzeń i sieci oraz normy i warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać te urządzenia, instalacje i sieci.
  10. Zasady dysponowania mocą urządzeń przyłączonych do sieci.

CZAS TRWANIA SZKOLENIA

Szkolenie trwa 16 godzin.

POTWIERDZENIE KWALIFIKACJI

• Uprawnienia wydane przez Stowarzyszenie Energetyków.
  • Zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

BIURO OBSŁUGI KLIENTA

Tel.: +48 32 413 88 00