Suwmiarka cyfrowa Limit do tarcz hamulcowych

Suwmiarka cyfrowa ze stali nierdzewnej do pomiaru grubości tarcz. Funkcja Hold umożliwia zatrzymanie zmierzonej wartości na wyświetlaczu po rozsunięciu szczęk. Przyrząd posiada przycisk zerowania i funkcję przełączania pomiędzy jednostkami mm - cale. W zestawie zapasowa bateria SR44.

Suwmiarki to precyzyjne, wielofunkcyjne przyrządy pomiarowe, które ze względu na swoją uniwersalność są powszechnie wykorzystywane w pomiarach warsztatowych. Umożliwiają pomiar wysokości, głębokości oraz wymiarów wewnętrznych i zewnętrznych elementów z dokładnością 0,1mm. W zależności od sposobu odczytu dokonanego pomiaru suwmiarki dzieli się na:

• noniuszowe posiadające podziałkę zwaną noniuszem,
  • wskazówkowe z czujnikiem zegarowym,
  • elektroniczne  z odczytem na wyświetlaczu cyfrowym,
  • specjalne do pomiarów tarcz, bębnów, kół zębatych itp.