Materiały edukacyjne DIDAFLEX spójna i elastyczna koncepcja dydaktyczna

Koncepcja ćwiczeń dydaktycznych DIDAFLEX opracowana i stale doskonalona przez PARKER HANNIFIN została zebrana w pakietach szkoleniowych z zakresu pneumatyki, elektropneumatyki, hydrauliki i elektrohydrauliki.

Ćwiczenia dydaktyczne stanowią podstawę szkolenia praktycznego uczniów i doskonalenia zawodowego pracowników. Złożoność zadań rośnie wraz z każdym kolejnym ćwiczeniem. W kolejnych, następujących po sobie ćwiczeniach przyswojona wcześniej wiedza zostaje ugruntowana i pogłębiona.

Materiały są przygotowane w formie zeszytów do ćwiczeń praktycznych z lekcjami z zakresu pneumatyki i hydrauliki. Wszystkie zadania mają na celu rozwiązywanie problemów praktycznych. Zeszyty zawierają opisy ćwiczeń, ilustracje, schematy oraz pytania sprawdzające po każdej lekcji.