Przekrój silnika Mitsubishi 2,0 TD z wałkami balansowymi

Przekrój silnika diesla 2,0 TD z samochodu Mitsubishi prezentujący działanie wałków balansowych, które mają za zadanie eliminowanie drgań i nierównomiernej pracy silnika poprzez kompensowanie sił powstających w układzie korbowo-tłokowym. W modelu, poprzez obrót korbą zamocowaną do wału korbowego, można wprawić w ruch tłoki wewnątrz cylindrów i jednocześnie zaobserwować działanie wałków wyrównujących pracę silnika umieszczonych symetrycznie po obu stronach wału korbowego. Wałki obracają sie z prędkośćią dwukrotnie większą niż predkość wału korbowego, w kierunku przeciwnym do jego obrotów. Stelaż przekroju, dzięki gumowym podstawkom, umożliwia używanie eksponatu np. na blacie stołu. Przekrój został wykonany b. precyzyjnie z dużą dbałością o funkcjonalność  i estetykę.

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 8.00 - 16:00

Środa 8:00 - 18:00