Przekrój silnika 1,9 D z ręczną skrzynią biegów z samochodu Citroen ZX

Pomoc dydaktyczna w postaci stanowiska umożliwiającego zapoznanie się z wewnętrzną strukturą jednostki napędowej. Poprzez obrót korbą zamocowaną do wału korbowego można obserwować współdziałanie poszczególnych elementów silnika oraz skrzyni biegów. Przekrój umieszczony jest na stelażu, który został wyposażony w pedał sprzęgła i lewarek zmiany biegów. Zabudowany lewarek umożliwia zmianę przełożeń a pedał sprzęgła pozwala odłączyć silnik od skrzyni biegów. Stelaż posiada kółka, co ułatwia przemieszczanie eksponatu.

Przekroje wzdłużne i poprzeczne poszczegolnych elementów zostały wykonane b. precyzyjnie z dużą dbałością o szczegóły. Wszystkie krawędzie przekrojów zostały estetycznie pomalowane, podobnie jak wybrane części silnika i skrzyni biegów, co ułatwia rozróżnienie poszczególnych elementów. Przeznaczenie przekroju może być prezentacyjne i edukacyjne.

Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 19.00

UWAGA! 27 i 28 lutego biuro wyjątkowo czynne w godzinach 8.00 - 16.00