AXYZ Model 4004 - wrzeciono ELTE 3,7 kW

Rama stalowa, spawana, poziomowana na stalowych podstawach. Wyposażona w kółka do transportu. Stół  z ekstrudowanych profili aluminiowych. Podwójny napęd w osi X, pojedynczy w osi Y oraz śruba kulowa w osi Z. Powierzchnia stołu z rowkami „T” na całej powierzchni.

Wrzeciono ELTE 3,7 kW 24000 obr/min posiada  precyzyjną kontrolę prędkości obrotowej w zakresie od 5000-24000 obr./min. Dzięki łożyskom ceramicznym zapewnia cichą pracę oraz wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie. Inne dostępne  moce: 2,2 kW, 3,7 kW i 7,3 kW.

Osłona 5Y odgrywa istotną rolę w bezpiecznym funkcjonowaniu maszyny CNC. Posiada możliwość mocowania węża o średnicy 100 mm lub 50 mm oraz regulację wysokości pracy podczas ruchów przestawczych jak i roboczych. Osłona została tak zaprojektowana, żeby usuwanie wiórów było bardziej wydajne poprzez wykorzystanie efektu cyklonu.

Pierścień uszczelniający współpracuje z osłoną 5Y (lub z osłoną dociskową), w celu zwiększenia skuteczności odpylania podczas obróbki wszystkich rodzajów materiałów.

Oprogramowanie ArtCAM + Nesting w języku polskim jest niezwykle intuicyjne i proste w obsłudze. Stanowi najbardziej przyjazne w użyciu narzędzie do zamiany dwuwymiarowych rysunków w grawerowane lub frezowane produkty przestrzenne. Umożliwia również import modeli 3D z innych programów do modelowania.

Kontroler sterujący A2MC to najnowszej generacji system sterowania maszyn AXYZ. Obecnie jest on standardowo montowany we wszystkich maszynach. Kontroler posiada pamięć wewnętrzną 4Gb, która  pozwala na zapisywanie dużych plików 3D i  zapewnia stabilną pracę maszyny poprzez eliminację ewentualnych błędów związanych z niestabilną komunikacją online z komputerem zewnętrznym. Komunikacja z kontrolerem A2MC odbywa się za pomocą lokalnej sieci LAN, natomiast połączenie z Internetem umożliwia przeprowadzanie zdalnej diagnostyki systemu z dowolnego miejsca. Kontroler rejestruje wszystkie podstawowe parametry pracy maszyny, co umożliwia operatorowi szybką analizę problemu jeszcze przed interwencja serwisową. Użytkownik otrzymuje darmowe aktualizacje oprogramowania sterującego oraz dostęp do dokumentacji technicznej maszyny. Kontroler A2MC jest wspomagany przez konsole SMART, która umożliwia wykonanie wszystkich niezbędnych czynności związanych z obróbka oraz przedstawia w czytelny sposób wszystkie parametry zadania.

Inteligentna konsola SMART ( AXYZ SMART Console ) zapewnia łatwość obsługi, aktywne menu kontekstowe oraz informacje wyświetlane w czasie rzeczywistym. Zapewnia graficzny podgląd bieżącego stanu systemu i pozwala na zmianę parametrów w trakcie pracy maszyny. Konsola zapewnia operatorowi maszyny wygodę i intuicyjne korzystanie z  funkcji mających na celu zwiększenie produktywności.

Urządzenie odpylające „Mucksucker” posiada dużą siłę ssania dzięki bardzo wydajnemu silnikowi zamontowanemu w urządzeniu oraz wysoką skuteczność dzięki efektowi cyklonu, który umożliwia odsysanie nawet ciężkich wiórów. System zbudowany jest w całości ze stali. Zestaw zawiera 2 beczki, pozwalające na nieprzerywanie pracy podczas opróżniania z wiórów.
Na wyposażeniu znajduje się wąż elastyczny o długości 8 metrów.

Dostawa, instalacja, testy i szkolenie przed podłączeniem do zasilania i instalacji powietrznej (jeśli to konieczne) urządzenie wymaga skonfigurowania z oprzyrządowaniem oraz przetestowania  przez autoryzowanego technika, że wszystko działa zgodnie ze specyfikacją. Szkolenie operatorskie obejmuje wszystkie aspekty działania maszyny, w tym: wybór oprzyrządowania, ustawienia odpowiednich parametrów obróbki,  środki bezpieczeństwa i podstawowe procedury obsługi,.

Pomoc techniczna z dowolnego miejsca na Ziemi dostęp maszyny do Internetu pozwala na przeprowadzenia diagnostyki systemu i zdalną pomoc techniczną, która w połączeniu ze stałą dostępnością  części zamiennych  zapewnia szybką reakcję serwisową i eliminuje przestoje maszyny w razie jej awarii.