Szkolny radiowęzeł - system rozgłoszeniowy w szkole

Szkolny radiowęzeł to najbardziej typowy przykład systemu rozgłoszeniowego, który umożliwia emisję komunikatów głosowych oraz nadawanie muzyki. Jego działanie jest jednokierunkowe, a nadawane materiały mogą być odbierane w jednym lub wielu miejscach na raz. Systemy tego typu mogą mieć bardzo różną strukturę oraz funkcjonalność. W najprostszych rozwiązaniach całość obiektu stanowi jedną strefę nagłośnienia, a podstawową funkcją realizowaną przez radiowęzeł jest rozgłaszanie komunikatów słownych z pulpitu umieszczonego w sekretariacie lub gabinecie dyrektora. Bardziej zaawansowane rozwiązania umożliwiają podział obiektu na strefy nagłośnienia (np. poszczególne kondygnacje, stołówkę, aulę, salę gimnastyczna).

Zaprojektowanie każdego systemu rozgłoszeniowego wymaga wcześniejszego zebrania niezbędnych informacji na temat nagłaśnianego obiektu. Szczegółowe rozwiązania dobiera się zawsze indywidualnie i dopasowuje do warunków akustycznych w pomieszczeniach i do potrzeb klienta.

Oferowany system rozgłoszeniowy opiera się na wzmacniaczu miksującym oraz głośnikach ściennych znajdujących się w pomieszczeniach. Umożliwia nadawanie komunikatów głosowych a także odtwarzanie dźwięku z dowolnego źródła: radio, CD, mp3. Zapewnia lepsze dotarcie z informacją głosową do uczniów w trakcie trwania zajęć i daje możliwość prowadzenia przez uczniów programu w przerwach między lekcjami.

Radiowęzeł ułatwia zarządzanie ewakuacją budynku. Możemy wyposażyć każdy obiekt w niezawodne urządzenia, przyjazne w użyciu, bez ograniczeń w funkcjonalności, za to z możliwością przyszłej rozbudowy. Systemy nagłośnieniowe są projektowane i wdrażane zawsze indywidualnie ze względu na zróżnicowane warunki akustyczne w pomieszczeniach i potrzeby klientów.