Monitoring wizyjny - bezpieczeństwo w szkole

System telewizji dozorowej w szkole przynosi korzyści zarówno nauczycielom jak i uczniom, wśród najważniejszych należy wymienić:

• zwiększone poczucie bezpieczeństwa,
  • uniemożliwienie lub utrudnienie działań niepożądanych na terenie obiektu,
  • możliwość szybkiej identyfikacji zagrożeń i przeciwdziałania,
  • możliwość obserwacji wielu miejsc z jednego pomieszczenia,
  • możliwość identyfikacji osób niepożądanych na terenie szkoły.

Obrazy z wszystkich kamer są przesyłane do rejestratora i archiwizowane. Założeniem jest obsługa całości systemu z jednego punktu. Ponadto możliwe jest przesyłanie obrazów do dowolnego komputera (stacji) z zainstalowanym oprogramowaniem po przypisaniu odpowiednich uprawnień w zakresie dostępnych czynności oraz kamer. Każda stacja umożliwia podgląd obrazów na żywo i z archiwum.