Doskonalenie techniki jazdy kat. C

Biuro Obsługi Klientów
Tel: (32) 413 88 00

Szkolenie skierowane do osób prywatnych - szkolenie indywidualne

Naszym kierowcom oferujemy indywidualne szkolenia w wersji premium - 1 na 1 (jeden kursant vs. jeden instruktor). Jest to niezawodny sposób na podwyższenie swoich kompetencji w zakresie doskonalenia techniki jazdy samochodem ciężarowym. Doskonalenie techniki jazdy umożliwia uczestnikowi kursu zrozumienie zagrożeń, które mogą wystąpić w ruchu drogowym przy zmieniających się warunkach atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu w szkoleniu urządzeń powodujących utratę przyczepności można w kontrolowany sposób pod okiem wykwalifikowanego instruktora ćwiczyć wychodzenie z poślizgu podsterownego i nadsterownego.

Szkolenie 1-godzinne

Zajęcia indywidualne 1 na 1 (jeden kursant vs. jeden instruktor). Szkolenie obejmuje 1 godzinę zajęć praktycznych zgodnie z programem:

• Prawidłowa pozycja za kierownicą.

Instruktaż ma na celu skorygowanie pozycji za kierownicą kierowcy w taki sposób, aby kierowca miał zapewnioną optymalną widoczność, dostęp do urządzeń sterowania pojazdem oraz komfort jazdy.

• Slalom.

Ćwiczenie koryguje błędy w operowaniu kołem kierownicy (skręt manewrowy).

• Hamowanie awaryjne na wprost na płycie poślizgowej.

Ćwiczenie polega na kilku przejazdach po płycie poślizgowej i hamowaniu awaryjnym na wprost. Najazdy na płytę odbywają się z różnymi prędkościami, aby zobrazować, jaka jest zależność prędkości wezględem wydłużenia się drogi hamowania.

• Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody.

Początkowe przejazdy z ominięciem przeszkody odbywają się bez hamowania. W następnych próbach występuje hamowanie awaryjne. Uczestnik szkolenia po obu przejazdach widzi i doświadcza różnicę na korzyść ominięcia przeszkody z wykorzystaniem hamowania awaryjnego.

WYMAGANIA

Prawo jazdy kategorii C