Techniki skutecznego radzenia sobie ze stresem

Wyróżniki szkolenia

Szkolenie zaprojektowano jako labirynt – uczestnik przechodzi przez niego, dociera do kolejnych przeszkód i dzięki temu zdobywa wiedzę teoretyczną. W grze towarzyszy mu depczący mu po piętach Stresozaur. W grę wpleciono interaktywne ćwiczenia, które sprawdzają i utrwalają wiedzę użytkownika. Sama forma szkolenia sprawia natomiast, że użytkownik uczy się bawiąc jednocześnie.

Cel szkolenia

Stres może motywować lub demotywować do działania. Zbyt silny lub długotrwały może dokonać spustoszenia zarówno w naszym życiu osobistym, jak i organizmie, zatem warto nauczyć się skutecznie z nim radzić. Nasze szkolenie adresowane jest do osób, które chcą poznać tego wroga i uczynić z niego sprzymierzeńca. W trakcie szkolenia uczestnicy przećwiczą wiele technik pozwalających pozbyć się napięcia, aby przekształcić je w odpowiednią energię. Celem szkolenia jest również nabycie umiejętności dokonywania oceny ryzyka, które wpływa na pojawienie się wypalenia zawodowego i dążenia do zdrowego funkcjonowania w pracy zawodowej.

Plan szkolenia

• Wstęp.
  • POZIOM I. Poznaj swego wroga: Czym jest stres?
  • Poznaj swego wroga: Czym jest stres? – Test.
  • POZIOM II. Fazy stresu.
  • Fazy stresu – Test.
  • POZIOM III. Techniki radzenia sobie ze stresem.
  • Techniki radzenia sobie ze stresem – Test
  • Test końcowy