ECO DRIVING czyli jazda ekonomiczna

ECO DRIVING czyli jazda ekonomiczna to płynna i bezpieczna jazda samochodem, która niesie ze sobą znaczne oszczędności paliwa.

Szkolenia z jazdy ekonomicznej są znakomitym rozwiązaniem dla firm z dużą flotą samochodową, które chcą ograniczyć koszty związane ze zużyciem paliwa. Dzięki naszym szkoleniom zużycie paliwa może zmniejszyć się nawet o 15%.

Cechy jazdy ekonomicznej

Szkolenie może odbywać się przy wykorzystaniu mobilnego symulatora jazdy w warunkach specjalnych samochodem ciężarowym i autobusem lub w rzeczywistych warunkach (na trasach miejskich i pozamiejskich). Program szkolenia jest dostosowany do potrzeb klienta, wielkości i rodzaju floty, a także charakteru usług transportowych oferowanych przez firmę.

Szkolenie składa się z trzech części:

1. Zajęć praktycznych, w trakcie których odbywa się przejazd po ustalonej trasie wraz z instruktorem, który obserwuje technikę jazdy kierowcy.
  2. Zajęć teoretycznych - instruktor omawia zagadnienia, które mają wpływ na jazdę ekonomiczną. Przedstawia systemy wspomagające kierowanie pojazdem oraz ich wpływ na jazdę ekonomiczną. Instruktor omawia również błędy, które popełnili kierowcy w trakcie pierwszego przejazdu i wskazuje prawidłowe zachowania.
  3. Drugiej części zajęć praktycznych - ponowny przejazd po wcześniej ustalonej trasie. W trakcie tego przejazdu kierowca wykorzystuje zdobytą wiedzę, a instruktor na bieżąco wskazuje i omawia błędy wynikłe podczas jazdy.

Zaufali nam

ZAufali nam!

Wybrane referencje

Shell Polska

Wysoka jakość świadczonych (...) usług, profesjonalizm na każdym etapie współpracy, rzetelność oraz innowacyjne metody szkoleniowe, zasługują na polecenie każdemu oczekującemu spełnienia wysokich standardów zarówno jeśli chodzi o kompetencje kadry szkoleniowej jak i poziom przeprowadzanych szkoleń. (zobacz referencje)

HOYER

(...) stworzenie nowatorskiego programu szkoleniowego dla kierowców przewożących materiały niebezpieczne przy wykorzystaniu symulatorów. Autorski program szkoleniowy kierowców został zaakceptowany przez niemieckiego potentata rynku szkoleniowego DEKRA (...) (zobacz referencje)

Linde Gas Rus

Experienced and professional instructors make individual analysis of drivers practical technics and upgrade drivers knowledge. Special equipment provided for driving simulation allows imitate wide range od road situations. (zobacz referencje)

DB Schenker

Z przyjemnością możemy polecić współpracę z Centrum Edukacji Zawodowej CARGO Sp. z o.o. szczególnie dzięki zaangażowaniu oraz innowacyjnemu podejściu do realizowanych inicjatyw z zakresu upowszechniania bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym i technik kierowania pojazdem. (zobacz referencje)

Przykładowy program szkolenia

Zajęcia praktyczne - część 1

Indywidualna jazda z wykorzystaniem mobilnego symulatora jazdy w warunkach specjalnych samochodem ciężarowym i autobusem. Każdy z kierowców pokonuje jednakową trasę, z jednakowymi warunkami drogowymi i pogodowymi. W części pierwszej instruktor prowadzący nie ingeruje w styl jazdy kierowcy, dokonuje analiz i zapisu błędów nieprawidłowego stylu jazdy.

Zajęcia teoretyczne

Zajęcia przeprowadzane w grupie, tematyka zgodna z programem, m.in.:

• charakterystyka mocy i momentu obrotowego,
  • jednostkowe zużycie paliwa wraz z pokazem charakterystyki warstwicowej,
  • wpływ stylu jazdy na zużycie paliwa,
  • korzystanie z optymalnego zakresu prędkości obrotowej silnika,
  • korzystanie ze wskazań komputera pokładowego,
  • umiejętne przyśpieszanie i  dobór przełożeń skrzyni biegów,
  • unikanie zbędnych hamowań (planowanie trasy),
  • wpływ stanu technicznego pojazdu na spalanie,
  • rodzaj opon i ciśnienie w ogumieniu,
  • stosowanie i poprawne używanie osłon aerodynamicznych,
  • kaloryczność stosowanych paliw i inne.

Poza przekazaniem określonego zakresu wiedzy, instruktor wskazuje ogólnie błędy popełniane przez kierowców podczas pierwszej części praktycznej.

Zajęcia praktyczne - część 2

Indywidualna jazda z wykorzystaniem mobilnego symulatora jazdy. Każdy z kierowców pokonuje jednakową trasę, z jednakowymi warunkami drogowymi. W tej części instruktor na bieżąco wskazuje i omawia ewentualne błędy wynikłe podczas jazdy i analizuje różnice w jeździe po przeprowadzonych zajęciach teoretycznych.

Możliwość dofinansowania szkolenia

Istnieje możliwość dofinansowania szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Osoby samozatrudnione oraz mikroprzedsiębiorstwa mogą starać się o dofinansowanie 100% kosztów szkolenia.

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać 80% dofinansowania kosztów szkolenia.

Udzielamy wsparcia podczas przygotowywania wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych do uzyskania dofinansowania.

Biuro Obsługi Klienta

Tel.: +48 32 413 88 00 lub +48 32 751 56 65
fax.: +48 32 413 88 11
E-mail: biuro@cargo.edu.pl

Zapytaj o szkolenie

Zgodnie art. 23 ust. 1 pkt 1ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez GRUPA CARGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie o ofertę szkoleniową. Zostałem poinformowany, że administratorem moich danych osobowych jest GRUPA CARGO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. Oświadczam, że zostałem poinformowany o prawie wglądu do moich danych oraz ich poprawiania.

Najbliższe szkolenia

RozpoczęcieZakończnieMiejscowośćCena
Trwa rekrutacjaZapytaj o szkolenie
Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!