Mysłowicka Czwórka - rajd turystyczno-nawigacyjny - fotorelacja

 

  

 

Od 9 do 11 czerwca na terenie Śląska odbędzie się międzynarodowy rajd turystyczno-nawigacyjny „Mysłowicka Czwórka”. Na liście zgłoszeń są załogi z Czech, Węgier, Słowacji, Rumunii oraz Polski. Na terenie Grupy CARGO odbędzie się jedna z atrakcji rajdu - widowiskowe próby sprawności. “Trasa próby będzie przebiegać po płytach poślizgowych pozwalających sprawdzić swoje umiejętności w skrajnie trudnych warunkach przyczepności nawierzchni – mówi dyrektor rajdu Maciej Krzewski. Poza możliwością doskonalenia techniki jazdy gwarantujemy wspaniałą zabawę i niezapomniane emocje!

Jak co roku nie zabraknie wyzwań nawigacyjnych dla uczestników. „Stworzyliśmy wydawałoby się banalną aczkolwiek wymagającą trasę z wieloma "perełkami". Załogi będą musiały wykazać się otwartością umysłu oraz wielką czujnością, aby nie dać się wyprowadzić w przysłowiowe maliny" – mówią autorzy trasy Mateusz Krzewski i Michał Brzóska. "Tegoroczna trasa rajdu będzie cechowała się różnorodnością, każdy etap (a jest ich 6 o łącznej długości 180 km) będzie inny, dlatego mamy nadzieję, że uczestnicy nie będą się nudzić i naszą trasę będą długo i pozytywnie wspominać!

Rajdy turystyczno-nawigacyjne polegają na przejechaniu trasy rajdu w warunkach normalnego ruchu drogowego zgodnie ze wskazówkami organizatora i obowiązującym kodyfikatorem (czyli schematycznym opisem trasy z zaznaczonymi charakterystycznymi punktami jak np. skrzyżowanie dróg, budynek). Prawidłowość przejazdu trasy potwierdzana jest przez sędziów, obsługujących punkty kontroli przejazdu (PKP).

Głównym organizatorem jest stowarzyszenie Automobilklub Mysłowicki.

Wiedziałeś, o tym, że używasz starej wersji przeglądarki Internet Explorer? Zaktualizuj przeglądarkę teraz!